Už asi rok se podílím na výběrech z blogů na signálech a ráda bych tímhle článkem povzbudila Vás všechny, kteří tu svoje články publikujete, pár jednoduchými radami, které Vám mohou pomoci k tomu, aby se i Vaše články objevovaly na hlavní stránce signálů častěji.

 

Téma

Pestrost

Většinou je lépe psát sám za sebe než kopírovat ostatní. Nevím jak ostatní výběráři, ale za sebe přiznávám, že preferuji originální blogy, a to i v případě, že nepředčí kvalitou ty "recyklované".  Nebojte se psát o čemkoli, co je Vám blízké. Je krásné, když jsou témata a styly článků různorodé a je z čeho vybírat. Často se rozdílné články objevují ve výběrech úmyslně vedle sebe, tak aby si z nich každý čtenář mohl vybrat to, co je mu blízké. Proto se ve výběrech z blogů objevují příspěvky povzbudivé i kontroverzní, dlouhé úvahy i obrázkové miničlánky s citáty, články informativní i sdílející niterné prožitky, někdy dokonce i autorská poezie a próza.

Aktuálnost

Pokud se blíží Velikonoce a Vy napíšete článek o křížové cestě, je pravděpodobné, že ho upřednostníme před článkem o pečení cukroví. Pokud máte dar umět psát o věcech, které právě rezonují, nezapomínejte na něj.

Jednoznačnost

Někdy je lepší napsat kratší článek o jedné konkrétní myšlence, než sepisovat několikastránkový traktát, ze kterého ale není jasné, kde má hlavu a patu a co se jím snažíte říct. Zároveň ale nezkracujte všechno za každou cenu, některé věci si zkrátka zaslouží více prostoru než jiné.

Forma

Gramatyka

Čtěte po sobě své texty a nebojte se je upravit i zpětně, pokud po sobě objevíte chyby. Každému se může stát, že se překlepne, ale pokud je chyba na každém druhém řádku, šanci na výběr článku to o něco sníží, protože se to, ruku na srdce, zkrátka nečte dobře.

     brázky

I taková drobnost jako obrázek může pomoct Vašemu článku "vzhůru". Nevložit do článku obrázek není žádná chyba, ale co je Vám milejší vidět na titulní stránce – obrázky nebo smutné spící smajlíky? :)

Členění  Ξ  textu

Kromě toho, že členěný text s odstavci a nadpisy působí na první pohled lépe než padesáticentimetrový jednolitý kolos, může takové dělení textu výrazně pomoci i k jeho lepší srozumitelnosti a přehlednosti. Myslete na své čtenáře a usnadněte jim orientaci v článku, své blogy přece píšete i pro ně.

Méně je někdy...

Více článků publikovaných v krátkém časovém úseku Vám ke zviditelnění příliš nepomůže. Platí totiž nepsané pravidlo, že by se ve výběru z blogů měli různí autoři střídat, nebo přinejmenším v jeden den dostat prostor různí z nich. Ostatně, mnohem lépe se na Vašem blogu čtenáři vyznají, když na něm najdou pár vydatných a dobrých kousků, než záplavu článků o nemrtelnosti chrousta šitých horkou jehlou.

 

 

Na závěr...

Vám, kdo si tu vedete blogy, chci moc poděkovat za to, kolik dobrých článků už jsem od Vás měla možnost číst. Máme tu celou řadu dobrých autorů, jejichž články mám téměř problém do výběrů nezařazovat opakovaně. Máme tu několik začínajících autorů, které je pokaždé radost podpořit. Máme tu celou řadu autorů, kteří přispívají jen zřídkakdy, ale zato vždy zajímavě. Máme tu spoustu lidí, kteří dovedou v diskuzích pod články otevírat zajímavá témata a udržovat tak blogy živé.

Autorské blogy jsou pro mě osobně jednou z věcí, která mě na signálech zaujala už když jsem na ně poprvé klikla, a jsem nesmírně vděčná, že tu stále v takové míře a kvalitě fungují. Je krásné číst nezkalené myšlenky ostatních a stejně krásné je moci takové myšlenky s ostatními sama sdílet. Děkuju a držím Vám všem palce!

Kéž Vás psaní baví a těší! :)

Hanka